Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatı 100 bin ve 300 Bin Dolara Ne Zaman Ulaşacak: Tarih Verildi!

Yatırım şirketi Morgan Creek’in ünlü CEO’su Mark Yusko Bitcoin’in (BTC) 2028 halving’inden önce 300 bin dolara ulaşabileceğini savundu.

Bitcoin fiyatı için geleceğe yönelik umutlandıran bir tahmin de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylı şirket Morgan Creek’in ünlü CEO’su Mark Yusko’dan geldi. CoinDesk’e verdiği demeçte altın ile Bitcoin arasında net bir karşılaştırma yapan Yusko, 2028 yılına kadar öngördüğü 300 bin dolarlık tahminini elle tutulur bir senaryoya dayandırdı.

Ünlü CEO, altının taşınma ve bireyler arasında esnek bir şekilde kullanım açısından çok hantal olduğunu vurgularken Bitcoin’in bunun tam tersine esnek ve arz açısından altına kıyasla kıt bir yapıda olduğunu hatırlattı. Bununla birlikte altının piyasa değerinin 6 trilyon dolar olduğunu Bitcoin’in ise bunun çok altında kaldığını belirten Yusko, bu paranın Bitcoin’e akması durumunda yaşanabileceklere işaret etti.

Bitcoin’in halihazırdaki ortalama 600 milyar dolarlık piyasa değerini hatırlatan CEO, 6 trilyonluk bir değerin fiyatı 10 katına çıkararak 300 bin dolara taşıyacağını dile getirdi.

Altının parasal değeri yaklaşık 6 trilyon, bence Bitcoin tüm bunların yerini alabilir. 6 trilyon doların parasal karşılığı buradan yaklaşık 10 kat, bu da bize yaklaşık 300 bin dolarlık bir fiyat veriyor.

Bitcoin 8 ay sonra 100 bin dolar olabilir

Yusko’nun bir diğer parametresi ise Bitcoin halving’i oldu. Geçtiğimiz süreci işaret eden CEO, her halving sonrasında Bitcoin fiyatına bir adet sıfır eklendiğini ve bu doğrultuda bakıldığında Nisan 2024‘deki halving’de fiyatın 100 bin dolara ulaşabileceğini vurguladı. Bununla birlikte 2028 yılı için verdiği 300 bin dolarlık fiyat tahminin arkasında da halving olayının önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Her Bitcoin yarılanmasında bir sıfır ekledik ve önümüzdeki Nisan ayında 100.000 dolara çıkabileceğimizi düşünüyorum.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!