Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatında Sert Düşüş

Kripto para piyasası geçtiğimiz son bir saat içerisinde yüklü miktarda değer kaybetti. Bu süreç içerisinde Bitcoin fiyatı da 10 bin dolar seviyesinin altına düştü.

Düşüş Başladı

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin geçtiğimiz son bir saat içerisinde neredeyse 500 dolar değer kaybetti. Bundan bir saat öncesine kadar 10 bin 100 dolar seviyesinde olan BTC fiyatı an itibarıyla 9 bin 660 dolarda.

Bazı kripto para yorumcuları Bitcoin’in bu yönde grafik çizeceğini öngörmüşlerdi. Selcoin gibi isimler son birkaç gün içerisinde BTC için destek seviyesinin 9 bin 200-9 bin 300 dolar olduğunu vurgulamış, BTC’de sert bir düşüş görülebileceği yönünde uyarıda bulunmuşlardı.

Bu düşüş öngörülmüş olsa da Bitcoin’in yalnızca bir saat içerisinde bu kadar fazla değer kaybetmiş olması kimilerini şaşırttı. Crypto Michael gibi isimler de BTC fiyatındaki bu düşüşün beklenenden biraz daha sert yaşandığını düşünüyorlar. Kendisinin açıklamalarına göre Bitcoin’deki bu düşüş özellikle Binance’in altı saat boyunca kapalı kalmasıyla tetiklenmiş olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment