Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatında Ufak Toparlanma Sinyali: Neden Yükseliyor? İşte Sebebi!

Bitcoin (BTC) kısa süre içerisinde %4’e yakın yükseliş performansı göstererek tekrardan 25.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin geçtiğimiz gün ABD Merkez Bankası’nın (FED) faizi sabit tutmasına rağmen 1.000 dolarlık büyük bir düşüş yaşamıştı. Daha sonra bir süre konsolide olarak TSİ dün akşam saatlerinde hızlı bir şekilde %4 değer kazanan Bitcoin, yatırımcısını bir nebze de olsa sevindirdi.

Son yaşanan ufak toparlanma hamlesi Bitcoin’in net olarak tekrar yükselişe geçtiği anlamına gelmiyor ancak doların global piyasada değer kaybetmesi kripto paralar için olumlu görünüyor.

Son dönemde hacmin az olmasıyla birlikte haberlere daha çok duyarlılık gösteren Bitcoin‘de, dün gece spot Bitcoin ETF’i umutlarını yeşerten hamle hızlı bir yükseliş getirdi.

Yükselişi ne tetikledi?

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, dün akşam saatlerinde spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulundu.

Daha önce hiçbir spot Bitcoin ETF’ini kabul etmeyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu başvuruya cevap vermesi için 240 gün süresi bulunuyor. BlackRock’un bu süreç içerisinde onay alması durumunda Bitcoin’de büyük bir yükselişin tetiklenebileceği düşünülüyor. 

Uzun süredir beklenen spot Bitcoin ETF’için BlackRock gibi büyük bir şirketin başvurmuş olması Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!