Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatında Yükseliş Sürerken Düşüş İçin İki Büyük Tehdit Var!

Bitcoin (BTC) sert yükselişlerle 52 bin dolar seviyesine erişirken fiyatta düşüş getirebilecek 2 büyük tehdit bulunuyor.

On-chain analiz hesabı Spot On Chain 15 Şubat tarihinde Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bitcoin fiyatında düşüş getirebilecek 2 tehdit olduğundan bahsetti.

Bitcoin fiyatının 7 gündür yükseliş yaşadığını ve 2 yılın ardından 52 bin doları aştığını belirten platform, Genesis ve ABD hükümetine işaret ederek fiyatın olumsuz etkilenebileceğini söyledi.

İlk olarak Genesis, dün mahkeme tarafından 1,3 milyar dolar değerinde 35 milyon Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonunu satabilmek için onay almıştı. Benzer bir şekilde FTX, GBTC’lerini sattığında Bitcoin fiyatı 49 bin dolardan 39 bin dolara gerilemişti. 

Spot On Chain ikinci olarak da ABD hükümetinin 25 Ocak tarihinde Silk Road’dan ele geçirilen 150 milyon dolar değerinde 2.875 Bitcoin’i satmak amacıyla bildirimde bulunduğuna yer verdi. ABD hükümetinin mevcut durumda 11 milyar dolar değerinde 208 bin BTC bulundurduğu düşünülüyor. Ancak geçtiğimiz yılın ortalarında 8.200 BTC’nin satıldığı öne sürülüyor.

Bitcoin’de halihazırda her şey güzel giderken gelebilecek olası satışlar fiyatta kısa süreli geri çekilmelere yol açabilir. Söz konusu gelişmelerin Bitcoin fiyatını uzun vadeli etkilemesi beklenmiyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yazım esnasında 51.910 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!