Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Long’da Olan Balina Altcoin Rallisi Bekliyor: Ethereum’a Geçti!

Bitcoin üzerinde long (uzun) pozisyonu bulunan bir balina, kısa süre önce Ethereum’a dönmeye karar verdi.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre bir kripto para balinası Bitcoin’den (BTC) Ethereum’a (ETH) geçiş yaptı.

Daha önce Bitcoin üzerinde milyonlarca dolarlık long pozisyonu olan balina, 15 Şubat günü harekete geçerek Bitcoin varlıklarını Ethereum’a çevirdi ve Ethereum üzerinde bir long pozisyonu aldı. Balina bu işlemini ETH/BTC paritesinde ortalama 0,05373 oranıyla gerçekleştirdi.

Balinanın bu hamlesi, Ethereum’un önümüzdeki süreçte Bitcoin’e karşı daha iyi performans sergileyeceğine dair bariz bir beklenti olarak yorumlandı.

Geçtiğimiz yıl ve bu yılın başlarında Bitcoin’e karşı beklenen performansı sergileyemeyen Ethereum yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Buna paralel olarak ETH/BTC son 2 yılın en düşüğü olan 0,0479 seviyesine kadar gerilemişti.

Öte yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurularını onaylayabileceğine yönelik beklenti son zamanlarda yatırımcıların tekrardan Ethereum odaklı düşünmesine yol açtı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!