Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Madenciler Düşüşe Teslim Oldu: Dün Tam 1.200 BTC Satıldı!

Bitcoin (BTC) madencileri, dün son 3 ayın en büyük satışını gerçekleştirdi.

On-chain veri ve analitik platformu CryptoQuant’ın yetkilisi Julio Moreno Twitter aracılığıyla 11 Haziran tarihinde yaptığı paylaşımda, Bitcoin madencilerinin son 3 ayın en büyük satış hacminin görüldüğünü söyledi.

Moreno tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Dün, mart sonundan bu yana en büyük günlük madenci satış hacmini 1.200 Bitcoin ile gördük. Bazı büyük madencilik şirketleri rezervlerinin bir kısmını satıyor. Bunlar borsa aracılığıyla değil de OTC olarak satılıyor. 

Resim

Bitcoin’de 20 Nisan tarihinde gerçekleşen halving (yarılanma) sonrası üretim maliyeti iki katına çıkmasıyla madenciler zor bir yola girmişti. Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşün ve artan masrafların bu satışlarda etkili olmuş olabileceği tahmin ediliyor. Öte yandan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju 11 Haziran tarihinde Twitter’dan yaptığı paylaşımda, bu satışın 1.000 BTC’lik kısmının Marathon Digital tarafından geldiğini söylemişti.

Son dönemde ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı ve enflasyon verisinin getirdiği gerginlik kripto para piyasasında ciddi bir düşüşe ev sahipliği yapmıştı.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin fiyatı, yazım esnasında 67.435 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!