Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Madencilerinin “Oh” Demesine Rağmen Yükseliş Beklentisi Törpülendi!

Jefferies’e göre Bitcoin madenciliği Haziran’da karlılığını artırırken şirketler yapay zeka ve bulut bilişim alanlarına kayarak gelirlerini çeşitlendirdi.

Yatırım bankası Jefferies yayınladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin madenciliğinin fiyatın bir miktar artması ve hash oranının düşmesiyle birlikte  Haziran ayında Mayıs’a göre daha karlı olduğunu öne sürdü.

Jefferies analisti Jonathan Petersen konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Haziran, özellikle Mayıs ayında en belirgin olan yarılanmanın hemen sonrasındaki mütevazı toparlanma ayıydı” ifadelerine yer verdi.

Hedefleri küçülttü

Jefferies, Marathon Digital (MARA) için hedef fiyatını 24 dolardan 22 dolara indirdi ve Argo Blockchain ADR’leri (ARBK) için hedef fiyatını 1,5 dolardan 1,2 dolara düşürdü. Raporda ayrıca Haziran ayında ABD’de listelenen madencilik şirketlerinin toplam ağın %20,8’ini oluşturarak Mayıs ayındaki %19,1’lik payını artırdığı ve yeni kapasitelerle ağ hash hızının düşmesiyle daha fazla Bitcoin ürettiği vurgulandı.

Marathon, mayıs ayına göre %4 azaldı ve Haziran’da 590 Bitcoin madencilik yaptı. CleanSpark (CLSK) ise 445 BTC madenciliği yaparak %7 artış gösterdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!