Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Fiyattaki Yükselişe Paralel Yeni Rekor

Bitcoin (BTC) madencilik zorluk seviyesi, son ayarlama ile birlikte yükseliş serisine devam ederek yeni bir rekora imza attı.

Btc.com üzerinde yer alan verilere göre Bitcoin madencilik zorluğu, son ayarlamayla birlikte %7,56 oranında artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı ve yeni bir rekor kırdı. Bitcoin madencilik zorluğu gerçekleşen bu artış ile 46.84 trilyona ulaşmış oldu.

Son olarak 12 Şubat tarihinde gerçekleşen ayarlama ile %0,49 düşüş yaşayan Bitcoin madencilik zorluğu, son üç ayarlamada gösterdiği kayda değer oranlarda artış ile yükselmeye devam ediyor. Bir sonraki ayarlamaya henüz 13 gün kadar bir süre olsa da şu anki tahminlere göre Bitcoin madencilik zorluğunun %0,05 düşmesi bekleniyor.

Öte yandan Bitcoin fiyatındaki yükselişe paralel olarak artmaya devam eden Bitcoin madencilik zorluğu, sene başından bu yana yaklaşık %30 yükselirken Bitcoin fiyatı aynı zaman diliminde yaklaşık %70 artış gösterdi.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, son 24 saat içerisinde %1,7 artış ile gösterdi ve haberin kaleme alındığı sıralarda 28.284 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!