Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Ödeme Şirketi İddiaları Reddetmişti: E-Postalar Sızdırıldı!

Bitcoin Lightning Network ödeme şirketi Strike, hafta başı yaptığı açıklamadan geri adım atarak e-postaların sızdırılmış olabileceğini açıkladı.

Kripto para topluluğunun popüler hesaplarından ZachXBT tarafından yapılan paylaşıma göre Strike, bazı kullanıcılarını güvenlik ihlalı konusunda uyaran bir e-posta gönderdi.

Kullanıcılara gönderilen e-postada, “Strike’a kayıt olmak için kullandığınız e-posta adresi, bir üçüncü parti tarafından sızdırılmış olabilir.” bilgisi verildi.

Strike’ın bir güvenlik ihlali yaşamış olabileceği iddiaları, bu hafta başında gündeme geldi. Sosyal medyadaki bazı kullanıcılar, hafta sonu boyunca Strike için kullandıkları adreslere oltalama e-postası aldıklarını dile getirdiler.

Strike yönetimi konu hakkında bir açıklama yaparak bu iddiaları incelediklerini ancak güvenlik açığının Strike kaynaklı olduğuna dair bir kanıt bulamadıklarını duyurdu.

Şirket, kullanıcılara gönderdiği en güncel e-postada bu tutumunu sürdürüyor:

“Strike’ın kendisinde bir güvenlik açığı olduğuna dair bir kanıt yok. Üçüncü parti tarafından sızdırılan tek veri, e-posta adresleri oldu. Yaşananlardan sorumlu olduğunu düşündüğümüz üçüncü parti ile artık çalışmıyoruz.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!