verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin SV Yatırımcıları Paralarını Bir Günde İkiye Katladılar

Bitcoin’in hard forklarından biri olan Bitcoin SV geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde inanılmaz bir performans sergiledi. Bitcoin SV fiyatı o kadar hızlı bir şekilde yükseldi ki yatırımcılar paralarını bir günde ikiye katladılar.

Yükselmeye Devam

Bitcoin SV fiyatı bundan yalnızca bir hafta önce 100 dolar seviyesinde seyrediyordu. Ancak son birkaç gün içerisinde yaşanan inanılmaz olayların ardından bu fiyat 400 dolara kadar çıktı.

Coinmarketcap verilerine göre dün 200 dolar barajını aşan Bitcoin SV bugün sabaha karşı 400 dolar barajını aştı. Bitcoin SV an itibarıyla 350 dolar seviyesine gerilemiş olsa da yatırımcılar bir gün içerisinde paralarını ikiye katlamış oldular.

Bitcoin SV’nin yükselmesinin başlıca nedeni olarak Craig Wright gösteriliyor. Wright kısa süre önce mahkemeye 1 milyondan fazla Bitcoin’i olduğunu söylemiş, davalı olduğu Kleiman ailesine 16 binden fazla BTC adresi göndermişti.

Wright’ın elinde gerçekten milyarlarca dolar değerinde Bitcoin var mı, yok mu bilinmiyor. Ancak kendisinin gerçekten 1 milyondan fazla BTC’ye sahip olma ihtimali, birçok kripto para yatırımcısını endişelendiriyor. Wright’ın bu BTC’leri piyasayı manipüle etmek için kullanabileceğini düşünen yatırımcılar, paralarını Bitcoin forku olan Bitcoin SV’ye ve Bitcoin Cash’e geçiriyorlar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment