Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Tarihinde Bir İlk: Yükseliş İçin Dev Bir Sinyal Gelecek!

Bitcoin’in (BTC) tarihinde ilk kez haftalık bazda “Golden Cross” yaşamasına çok az kaldı.

Bitcoin 2023 yılını 40 bin doların üzerinde kapatmaya çok yakınken uzun vadeli grafikteki bir detay dikkat çekti. Grafiğe bakıldığında Bitcoin’in tarihinde ilk kez 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların (MA50 ve MA200)Golden Cross” şeklinde kesişmek üzere olduğu görülüyor. Eğer Bitcoin fiyatında ekstrem bir hareket yaşanmazsa söz konusu kesişme 2024 yılının ilk haftasında gerçekleşecek.

Golden Cross kesişmeleri genellikle piyasanın daha fazla yükseleceği anlamına gelse de bu ilk defa gerçekleşen kesişimin nasıl bir sonuç doğuracağı halen daha bilinmezliğini koruyor. Daha önce günlük bazlı Golden Cross kesişimleri Bitcoin fiyatının yükselişini tetiklemiş olsa da bu her seferinde aynı etkiyi yaratmamıştı.

Bazı piyasa yorumcuları Golden Cross’u işaret ederek Bitcoin’in 2024 yılında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) çıkacağını düşünürken bazıları ise haftalık bazda gelen bu sinyalin çalışmayacağına inanıyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,6 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 42.900 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!