Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Boğalarında Yalnızca Bir Kez Görülen Fırsat: Bunu Yakalayan Yaşadı!

Bitcoin (BTC) boğa sezonlarında sadece bir kez görülebilecek bir fırsat aktif hale gelmiş olabilir.

On-chain analiz platformu CryptoQuant analisti tarafından paylaşılan içerikte, Bitcoin tarihinde bir kez görülebilecek bir fırsata yer verildi.

Bitcoin madencileri tarafından çıkarılan varlıkların ne kadar karlı olduğuna dair bir veri üzerinden yola çıkan analist, bu göstergenin düzeltmelerin dibini bulmak için faydalı olabileceğini söyledi.

Analist bu veriden yola çıkarak muhtemelen 2024 yılının 3. çeyreği içerisinde boğa piyasasının tekrardan alevleneceğini kaydetti.

2016 ve 2020’de çalışmıştı

Aynı göstergenin 2016 ve 2020’de başarıyla çalıştığını dile getiren deneyimli isim, ardından gelen devasa yükselişlere işaret etti.

Bu gösterge, 2016 ve 2020’deki boğa döngülerinde önemli ölçüde düştü ve ardından Bitcoin’in güçlü yükselişinin başlangıcını takip etti. Şu anda,2024’te benzer hareketler tespit edilmiştir. Düzelme döneminin tam olarak ne zaman sona ereceğini belirlemek zor olsa da, yakın olmadığı öngörülebilir. Muhtemelen2024’ün3. çeyreği içinde bir boğa rallisinin başlangıcını göreceğimizi bekleyebiliriz.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 57.000 dolardan işlem görüyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!