BTC:
ETH:
Haber

Bitcoin Üst Üste 3.Kez Doları ve Tüm Paraları Geride Bıraktı

bitcoin altından 3 kat değerli

Bitcoin, 2017’de yedinci kez büyük kripto paraları ve tüm yasal paraları yenerek dünyadaki en iyi performans gösteren para birimi seçildi.

2017 Bitcoin’in En İyi 3.Yılıydı

Geçen yıl Bitcoin’in yıllık % 1200 büyümesiyle, küresel paralara karşı kolayca ligin üst sıralarına çıkarken, sadece bir avuç alternatif kripto para yatırımcılara büyük getiriler sağladı.

 

2017’deki Bitcoin kazancı, 2013 yılından bu yana olan en iyi senesiydi. 2013 yılı, % 5500‘lük artış ile Bitcoin’in en iyi seneydi. 2011’de % 1387 kazanç sağlandı, 2010’da ise % 480 oranındaydı. Buna karşılık, 2016’da sadece % 130 kazanç sağlandı.

Ripple gibi olan alternatif kripto paraların yıllık payları geçen yıl % 16,000 üzerinde olmasına ve rekor kırmasına rağmen, varlık olarak halen sınırlı statüsünden dolayı tabloda yer alamıyor. Bitcoin daha büyük bir alanda kabul görmüş ve geniş bir yelpazede özel ve kurumsal yatırımcılara hitap eden finansal araçlara sahip.

Bununla birlikte, yatırımcı faaliyeti açısından, 2017, Bitcoin’i, en azından birkaç yıl daha beklenmeyen yeni boyutlara getirdi.

Blockchain’in raporlama verilerini not eden BitGo mühendisi ve yorumcu Jameson Lopp, BTC’deki 375 milyar doların yıl boyunca değişime uğradığını söyledi. Bu her saniyede yaklaşık 12.000 dolara eşdeğer.

 

Kaynak: Bitcoinist

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.