Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Altcoinler Ethereum İle Uçuşa Geçti: Fiyatlar Neden Yükseliyor?

Bitcoin, Ethereum ve kripto para piyasası, ETF analistlerinden gelen onay beklentilerinin yükselmesi ile büyük bir artış yaşıyor.

Kripto para piyasasında en çok takip edilen iki Bloomberg ETF analisti James Seyffart ve Eric Balchunas’ın Ethereum’a yönelik borsa yatırım fonu (ETF) onayı beklentilerini %25’ten %75’e çıkarmasıyla fiyatlar büyük yükselişe başladı.

Eric Balchunas Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

James Seyffart ve ben spot Ethereum ETF onayı ihtimalini %75’e çıkarıyoruz. Bugün SEC’nin bu konuda 180 derece döneceğine dair konuşmalar duyduk. Şimdi de herkes çabalıyor. Dosya güncellemeleri görene kadar onay ihtimalini %75 ile sınırlandırıyoruz. 

Bu paylaşım, kripto para piyasasında ETF onayı gelmiş kadar yankı uyandırdı. Ethereum fiyatı paylaşım sırasındaki 3.100 dolarlık seviyelerinden %20’ye yakın artış yaşayarak 3.710 dolara erişti. Bitcoin’de ise bu yükseliş daha sınırlı kalsa da fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşarak 71.464 dolara erişti.

Bu gelişmelere paralel olarak kripto para piyasasının genelinde yeşillenmeler görüldü.

Ethereum’da hedef 4 bin dolar

QCP Capital dün yayınladığı raporda, onay ihtimalinde yaşanan artışı hissetmiş gibi bilgiler yazmıştı. 23 Mayıs tarihinde VanEck’in 24 Mayıs tarihinde ise Ark Invest ve 21Shares’in ortak Ethereum ETF’i için son tarih olduğunu ifade eden QCP Capital,SEC’nin onay vermesi durumunda ETH’nin Bitcoin’i katlayacağını söylemişti. QCP ayrıca onay durumunda fiyatın 4 bin dolara erişeceğini ifade etti.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin yazım esnasında 71.337 dolardan Ethereum ise 3.678 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!