Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Ethereum Düşüyor: 1,5 Milyar Dolarlık Güne Hazırlanıyorlar

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) piyasalarında bugün toplamda yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde opsiyonun vadesi dolacak.

Türev piyasalarındaki verilere göre bugün 18.000 Bitcoin ve 164.000 Ethereum opsiyonunun vadesi doluyor. Bitcoin opsiyonlarının toplam değeri yaklaşık 1 milyar dolar ederken Ethereum opsiyonları, 470 milyon dolar ediyor.

Yatırımcılar yükseliş bekliyor

Greeks.live tarafından aktarılan bilgilere göre put-call oranı, Bitcoin opsiyonlarında 0,65 olarak ölçülürken Ethereum opsiyonlarında 0,36 olarak ölçüldü.

Piyasadaki alım ve satım opsiyonları arasındaki oranı ölçen put-call oranı, 1’in üstüne çıktığı zaman bearish bir sinyal verir. Bunun altında kaldığında ise alım opsiyonu alan yatırımcı sayısının satım opsiyonu alan yatırımcı sayısından daha yüksek olduğunu gösterir ve bullish kabul edilir.

Alım fırsatı olabilir

Kripto para piyasası, Temmuz ayına iyi bir giriş yapmadı. Bitcoin dahil olmak üzere birçok kripto para, geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde görülmüş en düşük seviyelere geriledi.

Türev analisti Greeks.live, bu ortamın kurumsal yatırımcıların yeni pozisyon açmaları için uygun olabileceğini belirtti.

Ancak yatırımcılar, gitgide daha kötümser hale geliyor. Bu sırada Bitcoin ve Ethereum satım opsiyonlarının zımni oynaklığı, kayda değer düzeyde arttı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!