Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Ethereum Nasıl Yükselişe Başlayacak: QCP Capital 2 Neden Sıraladı!

Kripto para analiz şirketi QCP Capital, Bitcoin’in güncel durumuna yönelik yeni rapor yayınladı. 

QCP Capital analistleri 4 Temmuz günü dikkat çeken bir rapor paylaştı. QCP Capital, bugün yine ağır satış baskısı altında kalan Bitcoin’in 60.000 destek seviyesinin altına düşerek 57.875 seviyesine kadar geri çekildiğini ifade etti.

Bitcoin madencilerinin teslim olma belirtileri gösterdiğini ifade eden analiz şirketi, tarihsel olarak bu durumlarda fiyatın genel olarak diplere işaret ettiğini söyledi.

2022’de benzer durum yaşanmıştı

QCP Capital, madencilerin şu anki durumunun Bitcoin’in 17.000 dolar seviyesine kadar gerilediğini 2022 yılında meydana gelen hash oranı düşüşüne benzediğini ifade etti. Opsiyon verilerinin hala pozitif olduğunu belirten QCP Capital, şu ifadelere yer verdi:

Kripto piyasasındaki bu satış dalgasına rağmen opsiyon piyasası hala iyimserliğini koruyor. Özellikle ETH Call opsiyonlarına olan ilgi Eylül ve Aralık vadeleri için yoğun şekilde devam ediyor.

Yükseliş dönemi nasıl başlayacak

Bitcoin ve Ethereum’daki likidasyonların yukarı yönde yoğunlaştığını ifade eden analiz şirketi, bu durumun “short squeeze” gerçekleşmesine yol açabileceğini söyledi. Öte yandan Ethereum ETF’ler için beklenen s-1 dosya onayının yakın bir tarihte gerçekleşecek olmasının da Ethereum’da sert bir yükselişe yol açabileceğini vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!