Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Ethereum Opsiyonlarında Tarihi Seviyeler: 20 Milyar Doları Aştı!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) opsiyon sözleşmelerine yönelik toplam açık pozisyon 20 milyar doları aşarak bir en yüksek seviyelerinden birine ulaştı. 

İsviçre merkezli Leavitas tarafından paylaşılan verilere göre kripto türev borsası Deribit üzerinde yer alan Bitcoin ve Ethereum opsiyon sözleşmelerindeki açık pozisyonların değeri fiyatlarda yaşanan artışlarla birlikte 20,64 milyar dolara erişti.

Söz konusu seviye Bitcoin fiyatının 9 Kasım 2021 tarihinde 66 bin doların üzerindeyken gerçekleşen en yüksek değere oldukça yakın bir yerde konumlanıyor. Bitcoin ve Ethereum’un o dönemki fiyatı baz alındığında gerçek sözleşme miktarı mevcut durumda daha fazla olarak bulunuyor.

Deribit Ticaret Müdürü Luuk Strijers konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin ve Ethereum sözleşmelerinin neredeyse ikiye katlanmasıyla bir dönüm noktasındayız. Bu piyasa geneli için bir zafer.” ifadelerine yer verdi.

Dün birçok Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarının süresi doldu ancak ilginç bir şekilde kripto para piyasasına ekstra bir volatilite getirmedi.

CoinGecko verilerine göre yazım esnasında Bitcoin 34.048 dolardan, Ethereum 1.786 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!