verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Ethereum’un Ticari Hacimleri, 2017 Yılının Boğa Dönemi Hacmine Ulaştı!

Nisan ayının başlangıcında Bitcoin neredeyse bir saat içerisinde 1.000 dolar gibi bir değer kazandı. Söz konusu yükseliş bütün kripto para piyasasını kendisiyle beraber şahlandıracak kadar güçlüydü ki bunların arasında top 10 içerisindeki ağır toplar da vardı.

Birçok kişinin ayı piyasasının bittiğine delalet ettiğine inandığı bu ralli, özellikle Bitcoin ve Ethereum tabanlı çok fazla alım satıma da yol açtı. Toplam piyasa hacmine göre en büyük birinci ve ikinci kripto para birimi olan ikilinin ticari hacimleri 2017 yılının boğa döneminde görülen seviyelere kadar yükselmeyi başardı.

Bitcoin’in parabolik yükselişinin 2017 yılının sonlarında kırılmasından bu yana, 20.000 dolardan 3.100 dolara kadar yavaş ama stabil bir düşüş yaşandı ki bu da birçok kripto para yatırımcısının bütün umudunu adeta sömürdü. Daha az trader ve yatırımcı piyasada yer aldıkça, kripto paraların ticari hacimleri de düşüş yaşadı.

Ancak görünüşe göre 2 Nisan tarihinde başlayan yükseliş, bir dengenin bozulmasına ve kripto para piyasasına hücumun yeniden başlamasına neden oldu.  Hem Bitcoin hem de Ethereum’un ticari hacimleri 2017 yılının zirve döneminden beri görülmeyen seviyelere yükseldi.

Medya 2017 yılının Aralık ayı döneminde Bitcoin ve diğer bütün kripto para birimlerini ”yasa dışı işlerde kullanılan ve çabucak zengin olmayı hedefleyen kişilerin tercihi” olarak görse de, o günden bugüne çok fazla şey değişti ki bunlardan birisi de bazı medya kurumlarının algısı oldu.

Leave a comment