verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’sundan Craig Wright’a Uyarı: Bitcoin SV’yi Delist Ederim!

Kripto para sektörünün en tanınan isimlerinden birisi olan Craig Wright, neredeyse her ay farklı bir skandal ile gündeme gelmeye devam ediyor. Piyasada ismini ilk olarak Bitcoin‘in mucidi Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesi ancak daha sonra Satoshi’ye ait özel anahtarlara sahip olmadığı için alay konusu olmasıyla duyuran Craig Wright, daha sonra Bitcoin Cash’in önde gelen isimlerinden birisi olması ve yaptığı tartışmalı açıklamaları ile ”şöhretine” şöhret kattı.

Lightning Network’un kullanışlılığını duyurmak için başlatılan ”Bitcoin Meşalesi” hareketinin öncüsü konumunda olan hodlonaut isimli Twitter kullanıcısı geçtiğimiz tarihlerde Twitter üzerinden Craig’e Satoshi olduğun iddia etmeye devam etmesi nedeniyle ”sahtekar” ve buna benzer ithamlarda bulunmuştu. Ünlü isim ise hodlonaut’a avukatları aracılığıyla hakaret davası açtı ve bu olay Twitter ile kripto para dünyasında infial yarattı.


Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao’nun da aralarında olduğu birçok isim Hodonaut’a olan desteğini gösterdi ve CZ konu hakkında yayınladığı gönderisinde şunları ifade etti:

”Craig Wright, Satoshi değildir.

Bu saçmalık devam ederse, (Bitcoin SV’yi) borsadan çıkartırız.”

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, BSV’nin en çok alınıp satıldığı ikinci platform konumunda ve olası bir delist durumu Bitcoin SV yatırımcılarına geri dönülemeyecek zararlar getirebilir.

Leave a comment