Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Kripto Para Cüzdanından Güvenlik Uyarısı: 66 Bin Kullanıcı Etkilendi!

Donanım cüzdanı Trezor, uğradığı siber saldırı sonucunda on binlerce müşteri bilgisini hackerlara kaptırdı.

Trezor, 17 Ocak tarihinde bir güvenlik açığının meydana geldiğini ve siber saldırganların Aralık 2021’den bu yana Trezor Destek ile etkileşimde bulunan 66 bin müşterinin bilgilerini ele geçirdiğini duyurdu.

Saldırganlar tarafından ele geçirilen bilgiler arasında kullanıcılara ait e-posta ve ad soy ad bilgilerinin yer aldığını belirten ekip, tüm fonların güvende olduğunu vurguladı.

Öte yandan ekip tarafından yapılan açıklamada, henüz teyit edilmemiş olsa da başka kullanıcı bilgilerinin de sızdırılmış olabileceğine ve bu doğrultuda herkesin kimlik avı dolandırıcılarına karşı dikkatli olması gerektiğine yer verildi.

Trezor, saldırıdan etkilenen her kullanıcıya ayrı ayrı e-posta göndererek konu hakkında uyarıda bulunduğunu ifade etti:

Kullanıcılarımızı korumak en büyük önceliğimizdir ve şeffaflığı korumaya inanıyoruz. Bu bilgileri paylaşarak, dikkatinizi artırmanız ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini artırmanız için sizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. E-posta adreslerinin potansiyel olarak açığa çıkması, e-postaların kimlik avı girişimlerine maruz kalabileceği gerçeğinden dolayı zararlı olabilir. Şu an itibariyle, bu güvenlik olayının bir sonucu olarak kimlik avı faaliyetlerinde herhangi bir artış gözlemlemedik.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!