Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Volatilitesi Kritik Bölgede: İşte 30 Günlük Fiyat Öngörüsü

Bitcoin (BTC), birkaç gündür içinde kaldığı fiyat aralığından çıkıp değer kazanmaya başlayabilir.

Swan Bitcoin’in yatırımdan sorumlu yöneticisi Rapha Zagury, Bitcoin’deki volatilitenin kritik bölgeye girdiğini açıkladı.

Yüzde 6’lık bölgeye girdi

Rapha Zagury, Bitcoin’in 15 günlük periyot içerisindeki oynaklık seviyesinin %23’e gerilediğini söyledi. Bu, Bitcoin’in tarihindeki %6’lık dip kısıma giriyor.

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz cuma günü düşmeye başladı ve 70.000 doların altına indi. CoinGecko verilerine göre Bitcoin, haftaya 69.000-70.000 dolar aralığından giriş yaptı.

Fed’in faiz indirimi kararı için en önemli göstergelerden biri olan ABD tarım dışı istihdam verileri, geçen hafta açıklandı. Tarım harici sektörlerde istihdam, mayıs ayında beklentilerin üstünde, 272 bin kişi arttı.

30 günlük fiyat öngörüsü

Zagury, Bitcoin’deki oynaklık seviyeninin güncel seviyede ya da onun altında olduğu dönemleri inceledi.

Bu dönemlerden sonraki 30, 90 ve 365 günlük süreçleri değerlendiren isim, Bitcoin’in oynaklığın düşük olduğu dönemlerin ardından değer kazanma eğilimi gösterdiğini ortaya koydu.

Buna göre Bitcoin fiyatı, bu dönemlerden sonraki 30 gün içerisinde ortalama %20,95 yükseliyor. 90 günlük süreçte ortalama %56,82; 365 günlük süreçte ise ortalama %820,82 değer kazanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!