Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yatırımcıları Fiyat Bu Seviyenin Altına Düşerse Paniğe Kapılabilir

Bitcoin yatırımcıları, yeniden bullish olmak için fiyatın 65 bin doların üstüne çıkmasını bekliyor.

FxPro traderı Alex Kuptsikevich, Bitcoin’in 60 bin doların altına düşmesi halinde yatırımcıların paniğe kapılarak coin satabileceğini söyledi.

Kuptsikevich, “Muhtemelen madencilerin satışlarından ve kripto paraların daha katı şekilde regüle edileceği korkusundan kaynaklanan bir baskı var” dedi ve Bitcoin’in olumlu senaryoda 65 bin doların üstüne çıkacağını yazdı.

Yatırım firması Ryze Labs analistleri ise Bitcoin’in önümüzdeki aylarda sergileyeceği performansın kısa vadeli yatırımcılar tarafından belirleneceğini söyledi.

Ryze Labs analistleri, hem uzun hem kısa vadeli yatırımcıların %94’ünün karda olduğu üç dönem olduğunu belirtti. Bunlar Kasım 2017-Nisan 2018, Şubat-Nisan 2021 ve Şubat-Nisan 2024 tarihleriydi.

Kısa vadeli yatırımcıların elindeki coinlerin değeri, 2017’de 117,8 milyar; 2021’de 289,9 milyar dolar düzeyinde pik yaptı. Ancak pik yapıldıktan sonraki dört-altı ay içerisinde Bitcoin fiyatı düşmeye başladı. Analistler, şu yorumu yaptı:

“Bundan bir önceki döngüde kısa vadeli yatırımcıların elinde 218,9 milyar dolarlık Bitcoin vardı. Bunların çoğu başlarda kardaydı ama sonra aktif olarak satış yapmaya başladı. Şu an içinde bulunduğumuz döngü, iyileşmekte olan makroekonomik koşulların da desteklediği kurumsal talep sebebiyle öncekilerden farklı olabilir. Ancak bu destekleyici faktörler güç kaybederse Bitcoin’de geçmiş döngülere benzer bir düşüş yaşanabilir.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!