verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yatırımcılarının Aktiviteleri Eski Dip Seviyeleriyle Aynı – Glassnode

On-Chain veri ve analitik platformu Glassnode, elinde Bitcoin (BTC) bulunduran yatırımcıların etkinliğinin bir önceki diplere benzer bir performans gösterdiğini söyledi.

Glassnode, Twitter üzerinden grafik paylaşarak yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Dolar karşılığında alınan Bitcoin’lerin %80’inden fazlası 3 aydır HODL ediliyor. Bu da birçok Bitcoin arzının hareketsiz olduğu ve elinde Bitcoin bulunduran yatırımcıların fiyatın ucuz olduğu için harcamak istemedikleri anlamına geliyor.

Resim

Glassnode’un paylaştığı grafiğe göre Bitcoin Hodlerlarının bu aktiviteleri, 2012, 2015 ve 2018 yıllarındaki ayı piyasalarının sonlarında gerçekleşen aktivitelere oldukça benzer performans gösteriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in araştırma ekibinin başındaki isim David Duong’un geçtiğimiz hafta paylaştığı raporda, Bitcoin satışının nerdeyse tamamının kısa vadeli alıcılardan kaynaklandığı söylenmişti. Ayrıca Duong raporunda, “Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları satış yapmıyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Son 7 günlük periyotta %9’a yakın yükseliş yaşayan Bitcoin yazım esnasında 22500 dolardan işlem görüyor.

Yaklaşık 1 aydır 3000 dolarlık bir aralıkta işlem gören Bitcoin, 22000 dolar direncini şekilde kırmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda da bu seviyelerin üzerinde işlem gören Bitcoin bu fiyatın üzerinde tutunamamıştı ve satış baskısına maruz kalmıştı.

Bu seviyelerin üzerinde kalması durumunda Bitcoin’in 25 bin dolarlara kadar yükselme ihtimali bulunurken altına tekrar düşmesi durumunda ise yükselen trendine kadar düşüş yaşaması bekleniyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!