Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yorumcusu Bu Seviyeyi Gösterdi, “Büyük Düzeltme” Uyarısı Yaptı

Bir kripto para analisti, Bitcoin’deki (BTC) kritik destek noktasını açıklayarak büyük düzeltme riskine karşı uyardı.

CoinGecko verilerine göre dün gece 60.000 doların altına düşen Bitcoin (BTC) fiyatı, bugün yeniden 61.000 doların üstüne çıktı. Ancak kripto para analistleri, fiyattaki düşüş riskinin hala devam ettiğini düşünüyor.

Bitcoin için kritik seviyeyi açıkladı

Blockchain veri platformu CryptoQuant’ın araştırma müdürü Julio Moreno, Metcalfe değerlemesine göre Bitcoin’de 56.000 doların destek oluşturduğunu söyledi.

Bu değerleme modeli, bir ağın değerinin, o ağdaki kullanıcı sayısı ile orantılı olduğunu öne süren Metcalfe yasasına dayanır. Bunun için Bitcoin blockchain’indeki günlük aktif adres sayısı baz alınır. Aktif adres sayısı sık sık değişebildiği için bunun 365 günlük hareketli ortalamasına bakılır.

Büyük düzeltme için uyardı

CryptoQuant araştırmacısı, Metcalfe modeliyle ilgili olarak, “Bu gösterge, bir önceki [piyasa] döngüsünde direnç ve tepe seviyelerini göstermiş ama Mayıs’ta destek olarak işlev görmüştü” dedi.

Julio Moreno, “Bu seviyenin altında büyük bir düzeltme yaşanabilir” yorumunu yaptı.

CryptoQuant araştırmacısı, ayrıca yatırımcıların, balinaların, borsa yatırım fonlarının (ETF) Bitcoin’e son zamanda daha az talep göstermeye başladığına dikkat çekti.

Resim

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!