Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yükselişi Geleneksel Piyasalarda da Kazandırdı: Şirket Hisseleri Yeşillendi

Bitcoin’de 36 bin dolara kadar yaşanan yükseliş hareketi, Bitcoin ile ilgili halka açık şirket hisselerinin de yükselmesini sağladı.

Bitcoin fiyatı spot ETF onayına yönelik yeni gelişmeler yaşanmasından birkaç saat sonra hızlıca yükselerek 36 bin dolara kadar hareket etti. Bu yükseliş sonrasında fiyat geri çekilmeler yaşamış olsa da gün boyunca tartışmalar sürdü. Yükselişin “Boğa mı geldi?” sorusunu doğurması sonrasında uzmanlar birçok farklı yorum yapıyor olsa da bu durumdan yalnızca kripto sektörü etkilenmedi. Bitcoin ile bağlantılı halka arz edilmiş şirketlerin hisseleri yükselerek borsalar açılınca haftalardır ulaşmadıkları seviyelerden işlem görmeye başladı.

Amerikan borsalarında işlem gören Bitcoin madencilik şirketi Riot Blockchain günlük açılış sonrasında %12 yükseliş ile işlem görmeye başlarken, bir diğer madencilik firması olan Marathon Digital Holdings ise %15’lik yükseliş yaşadı.

Diğer taraftan dünyanın en yüksek Bitcoin yöneten şirketleri Coinbase ve MicroStrategy‘nin hisseleri de sırasıyla %4 ve %10′luk yükselişler yaşadı.

Bir zamanlar elinde bulundurduğu 158.245 Bitcoin ile %50 zararda olan MicroStrategy, yaşanan yükseliş ile birlikte 1 milyar dolarlık bir realize edilmemiş karda bulunuyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!