verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yükselişi Sürerken Madencilik Zorluğunda Yeni Rekor

Bitcoin (BTC) yükselmeye devam ederken madencilik zorluk seviyesi son ayarlamayla birlikte yükseliş yönlü hareketini korurken yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Madenciler için kritik verilerden birini temsil eden Bitcoin madencilik zorluğunda yeni bir rekor seviye görüldü. Ocak ayının başında %3,59’luk düşüşle madencilere umut veren zorluk seviyesi görünen o ki madencilik şirketlerinin iflaslarına ve fiş çekmelere rağmen artmaya devam ediyor. 29 Ocak tarihinde gerçekleşen son ayarlamalarla birlikte zorluk seviyesi %4,68 artarken zorluk ise rekor kırarak 39,35 trilyona yükseldi.

Zorluk seviyesindeki yükseliş madencilerin işçilik maliyetlerini artırırken Bitcoin bulma oranını da düşürüyor. Bu negatif bir etki olarak görülse de öte yandan Bitcoin’in, son günlerde yaşadığı yükselişle FTX iflasından dolayı yaşanan düşüşü telafi etmiş olması bir nebze olsun madencilere umut vermiş olabilir.

Bununla birlikte Bitcoin madencilik zorluğunun bir sonraki ayarlamasına henüz daha 12 günlük bir süre bulunsa da tahminlere göre gelecek ayarlamayla zorluk seviyesi %0,12 yükseliş yaşayacak.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin son 14 günlük periyotta %13,5 değer kazanarak 23.900 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Bitcoin bu ay %40’tan fazla değer kazanırken 2013 yılından beri en iyi ocak ayını geçiriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!