Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de 12 Bin Dolar Bekleyen Analist Pes Dedi: Altcoin Shortlarını Kapattı!

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasalarında yaşanan çöküşü önceden tahmin eden ünlü trader il Capo Of Crypto, bu seferki tahmininde henüz haklı çıkamadı.

Popüler trader il Capo Of Crypto, zarardaki short (kısa) pozisyonlarını kapattığını açıkladı. Trader, geçtiğimiz yıl yaşanan büyük düşüşü bilmiş ve 2023 yılının başından bu yana düşüşün devam edeceğine dair söylemleriyle öne çıkmıştı.

Fakat spot Bitcoin ETF söylentilerinin güç kazanmasıve Bitcoin’in 31 bin dolar bandını kırmasıyla geri adım atmak zorunda kalan deneyimli isim, şimdilik alıp yapmayacağını ve sadece short pozisyonlarını zararına kapattığını duyurdu.

Capo zararda kapattığı vadeli işlemler pozisyonlarının Aave (AAVE), Solana (SOL), Cronos (CRO), TRON (TRX) olduğunu belirtirken BNB (BNB), Polygon (MATIC) ve Waves (WAVES) şortlarının halen daha açık olduğunu vurguladı:

Bu kırılma ana düşüş senaryosu için iyi değil. 31 bin dolarlık direnç seviyesinin bu kadar kolay kırılmasını beklemiyordum. Zararda olan şortlarımdan (AAVE, SOL, CRO ve TRX) çıkıyorum ve kârda olanları (BNB, MATIC ve WAVES) daha fazla bilgi elde edilene kadar açık tutuyorum.

Deneyimli trader, düşüş senaryosunun devam ettiğinin altını çizdi. Düşüşün nereden geleceği konusunda belirsizliğini koruyan Capo, takipçilerine şu sözlerle seslendi:

Saygılı davranan ve 30k isteyen boğaları tebrik ederiz. Düşüş senaryom henüz geçersiz değil. Saatlerce süren derin analiz ve araştırmalardan sonra hala düşüş eğiliminde olmak için yükseliş eğiliminde olmaktan çok daha fazla neden görüyorum.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!