Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de 26 Ay Sonra En Yüksek Haftalık Kapanış Geldi, Gözler Yeni Zirveye Döndü!

Bitcoin (BTC) 26 ay aradan sonra en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirdi.

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl ekim ayından bu yana ciddi yükselişlere ev sahipliği yaparken özellikle Bitcoin sergilediği başarılı performansla bir kez daha kendini kanıtladı.

Geçtiğimiz son 5 günde yaşanan yükselişler Bitcoin fiyatını tekrardan 48 bin doların üstüne taşırken uzun süredir gerçekleşmemiş bir durum kayıtlara geçti. Geçtiğimiz pazar günü haftalık kapanışını 48.300 ile gerçekleştiren Bitcoin, 28 Mart 2022’den bu yana en yüksek haftalık kapanışına imza atmış oldu.

Son olarak 28 Martta 48 bin doların üzerinde kapanış yapan ve ardından gelen süreçte kripto para piyasasındaki ciddi sorunlarla birlikte düşüşe geçen Bitcoin, gözünü 50 bin doların üzerine dikmiş görünüyor.

Spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayına yönelik ivmeyle güzel aylar geçiren Bitcoin’i nisan ayında da yarılanma bekliyor. Birçok deneyimli isim Bitcoin’in bu yıl içerisinde 100 bin doların üzerine çıkabileceğini öngörüyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 48.260 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!