verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Blok Başına Düşen İşlem Sayısı Rekor Seviyelere Ulaştı

Bitcoin’deki blok başına düşen işlem sayısında geçtiğimiz günlerde rekor seviyelere ulaşıldı.

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta genelinde bir artış yaşadı ve bu artış, Bitcoin fiyatının 5 bin dolar barajını kırmasını sağladı. Kısa süre içerisinde hızlı bir artış yaşayan Bitcoin bu artış sayesinde yine ilgi odağı haline gelmeyi başardı.

Piyasada yaşanan artış Bitcoin için birkaç farklı açıdan faydalı oldu. Çünkü Bitcoin bu artışla birlikte hem fiyat bazında hem işlem bazında artış yaşadı.

AMBCrypto tarafından yapılan bir habere göre Bitcoin geçtiğimiz iki hafta içerisinde aynı rekoru iki kez kırmayı başardı. Fiyatta yaşanan artışla birlikte Bitcoin’deki blok başına düşen işlem sayısı da kayda değer oranda yükseliş yaşadı.

Bitcoin’de blok başına düşen rekor işlem sayısı 2 bin 722’ydi. Bitcoin bu sayıya Aralık 2017 döneminde, 20 bin dolar seviyesine çıktığı zamanlarda ulaşmıştı.

Son iki haftanın verilerine baktığımızda ise Bitcoin’in bu sayıyı iki kez kırdığını görüyoruz. 26 Mart’ta 2 bin 734’e çıkan bu sayı kısa süre içerisinde 2 bin 745’e yükseldi ve Bitcoin böylece yeni bir rekoru kırmış oldu.

Leave a comment