verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

eToro Analisti: Alt Koinler, Stabil Kripto Para Etkisiyle Artış Yaşayabilir

Stabil kripto para konsepti, sektörde türlü tartışmalar yaratmaya devam ediyor. Birçok kişi, bu projeleri itibari paralar ile kripto paralar arasında bir geçiş formu olarak görürken, birbiri ardına çıkan stabil koin projelerinin sayısının bu denli artmasından rahatsız olan çok kişi de var.

Son dönemde farklı amaçlarla, farklı para birimleri ve değer göstergelerine fikse olarak çıkan ve genelde şeffaflığı ön plana alan stabil kripto paralar, kabul edelim ya da etmeyelim kripto para sektörünün en büyük oyuncularından birisi haline geldi. Sektöre akacak olan paranın önce Tether, PAX, Circle Coin ya da Gemini’nin stabil kripto parası gibi ürünler aracılığı ile hayatımıza giriyor oluşu da, bu alanda onların önemini arttıran bir başka gelişme olarak dikkat çekti.

Konuyla ilgili bir tweet atan eToro’nun ünlü kripto para analisti Mati Greenspan de, bu duruma dikkat çekti ve stabil kripto paralara akması muhtemel paranın, hem Bitcoin, ancak daha da önemlisi, alt koinlere ciddi bir etki yapacağının altını çizdi.

Greenspan, tweetinde şunları yazdı:

”Şu anda en az 3 milyar dolarlık bir para, stabil koin formatında altlara ve Bitcoin’e akmak için hazır bekliyor.”

Kripto para sektöründe bundan yaklaşık birkaç yıl önce, başlayan boğa rallilerinin fitilini Tether’in piyasaya USDT sürmesinin çektiğini göz önüne alırsak, işlerin iyiye gittiği bugünlerde stabil koinlere daha bir dikkatli bakmak gerekiyor.

Leave a comment