Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Boğa Beklerken Bir Anda Ayı Mı Geliyor: CryptoQuant Raporu Korku Saçtı!

CryptoQuant’a göre Bitcoin dip seviyeden tepki aldı ancak teknik göstergeler düşüş eğiliminin devam edebileceğini işaret ediyor.

Bitcoin (BTC), haziran ayı başından bu yana yaşadığı düşüşün sonucunda 53.500 dolara kadar gerilemişti. Bu geri çekilmenin nedenlerinin ise ABD, Almanya ve Mt.Gox tarafından gelen satışlar olduğu tahmin ediliyor.

Mart ayından bu yana teknik anlamda yaşadığı düşüşü henüz yukarı yönlü çeviremeyen Bitcoin, 53.600 dolarlık dipten bir nebze tepki aldı ve yazım esnasında 59.000 dolar bandına ilerledi.

CryptoQuant verilerine göre kar ve zarar endeksi 365 günlük hareketli ortalaması etrafında dalgalanarak, önemli bir düzeltme veya sürdürülebilir bir ayı piyasasının başlangıcı işareti olabilir. Daha önceki bu endeks değerinin aşağı yönlü kesişmeleri, hem 2021’in Mayıs ayında hem de Kasım ayında derin düşüşlerin habercisi olarak hareket etti.

Boğa-ayı piyasası döngüsü göstergesi (CryptoQuant

Bitcoin’in mevcut durumu, piyasanın geleceği hakkında belirleyici bir aşamada olduğunu gösteriyor.

CryptoQuant ayrıca söz konusu rapor içerisinde Tether’in piyasa değerinde büyümesinin yavaşlamasının boğayı geciktirebileceğini belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!