Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Boğa Rüzgarı Çok Güçlü: Balinalar Short Açmaktan Çekiniyor!

Bitfinex analistleri tarafından sunulan rapora göre yatırımcılar, Bitcoin’e (BTC) karşı short (kısa) yönlü pozisyon açmaya çekiniyor.

Kripto para piyasası yükseliş yönlü ivmesini sürdürürken on-chain verilerine göre yatırımcılar son günlerde, vadeli işlemler pozisyonunu genel olarak short (kısa) yönlü pozisyon almaktan kaçındı.

Konu hakkında detaylı bir rapor sunan Bitfinex analistleri, özellikle büyük balina yatırımcıların fiyattaki yükselişin devam edeceğine dair beklentide oldukları için short değil long yönlü işleme yöneldiğini vurguladı:

Büyük balina yatırımcıları, fiyatların yükselmeye devam edeceği beklentisi nedeniyle önemli miktarda kısa pozisyon almıyor.

Analistler tarafından sunulan raporda, mevcut piyasa koşullarının arz kıtlığı ve artan talep etrafında şekillendiği belirtilirken özellikle spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) tarafından gelen alımların etkisine yer verildi.

Glassnode verilerine atıfta bulunan analistler, kısa vadeli yatırımcıların karlılık oranında yaşanan düşüşün boğanın erken aşamaların işaret ediyor olabileceğini hatırlattı. Glassnode cephesi kısa süre önce tarihsel olarak bakıldığında 2013, 2016, 2019 ve 2020‘de benzer bir durumun yaşandığını ve her seferinde bu verinin “erken dönem boğa” sinyali olarak çalıştığını belirtmişti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 52.100 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!