Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Büyük Yükseliş ile Birlikte Açık Pozisyonlar 16 Ayın Zirvesine Çıktı!

Bitcoin’in (BTC) kritik 31 bin doları aşması ve 35 bin dolar seviyelerine göz kırpmasıyla beraber vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyon 16 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. 

Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda yaşadığı büyük yükseliş vadeli işlem piyasasında yeni bir zirveye yol açtı. Coinglass verilerine göre açık Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri Haziran 2022’den beri en yüksek seviyesine ulaştı.

Ekim ayından bu yana Bitcoin vadeli işlemlerdeki açık pozisyon %33,5 artarak 15,83 milyar dolara ulaştı.

Ayrıca Bitcoin ve Ethereum (ETH) opsiyon sözleşmelerine yönelik toplam açık pozisyon 20 milyar doları aşarak bir en yüksek seviyelerinden birine ulaştı.

Öte yandan CME’de vadeli Bitcoin sözleşmeleri için açılan pozisyonların değeri 3,57 milyar dolara yükseldi ve CME böylece vadeli Bitcoin işlemleri için Binace’in ardından en büyük ikinci borsa haline geldi. Bu durum akıllara 2021 boğasının başlangıcını getirdi.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürüleceğine dair inançların atmasıyla birlikte 35 bin dolara kadar yükselmişti.  CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yazım esnasında 34.494 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!