Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Düzeltmeye İşaret Eden Bu Metrik Gerileme Gösteriyor!

CryptoQuant analisti, kısa vadeli Bitcoin (BTC) yatırımcılarının karlılık oranıyla fiyatta yaşanan hareketlilik arasındaki dikkat çeken bağı gözler önüne serdi.

Bitcoin’in 50 bin doların üstüne çıkmasıyla birlikte neredeyse tüm yatırımcıların %90’ından fazlası kara geçti. Bu durum, özellikle kısa vadeli al-sat yapan yatırımcıların satış baskısı yaratmasına neden oldu.

Kısa vadeli yatırımcıların karlılık oranı ve Bitcoin fiyat hareketi üzerinden bir şablon çıkaran CryptoQuant analisti “sunmoon”, dikkat edilmesi gereken sinyallere işaret etti.

Analist, Bitcoin fiyatının kısa vadeli yatırımcıların karlılık oranına göre çok uyumlu bir tepki verdiğini belirtirken yaşanan son düşüşlerle birlikte bu satış baskısının bir kez daha ortadan kalktığını vurguladı.

Bitcoin’in özellikle kısa vadeli yatırımcıların karlılık oranı azalmaya başladığında yükseliş eğilimine geçtiğini işaret eden deneyimli isim, yine de bu metriğin çok değişken olduğunu ve yakından takip edilmesi gerektiğini hatırlattı.

On-chain analiz platformu Glassnode kısa süre önce, kısa vadeli yatırımcılar olarak adlandırılan kesimin ağırlıklı olarak 40 bin ile 45 bin dolar arasında kümelendiğine yer vermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!