Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de ATH Öncesi Düşüş Sinyali: Yatırımcılar Dikkat Etmeli!

Analistler Bitcoin’de (BTC) yeni zirve öncesi incelenmesi gereken kritik veriyi açıkladı.

On-chain analiz platformu CryptoQuant’ın analisti, Bitcoin’de dikkat çeken verileri inceledi. Rezerv Risk Göstergeleri, VOCD ve MVOCD gibi veriler üzerinden yorum yapan analist, Bitcoin sahiplerinin mevcut fiyata göre güven seviyesini ve yatırım kararlarını tartıştı.

Tarihsel olarak, MVOCD’nin Bitcoin fiyatındaki yerel tepeler ve dipler için önemli bir doğrulayıcı olduğunu vurguladı. Bitcoin için son düşüş sinyali mart sonundan nisan başına kadar olan dönemde geldiğini vurgularken o zamandan bu yana Bitcoin’in yeni zirveye ulaşamadığını hatırlattı.

Öte yandan 2017-2018 ve 2021 yıllarında bu düşüş sinyalinin ardından lokal dip görüldüğünü ve fiyatın yeni ATH’ye tırmandığını ifade etti:

Dikkat çekici bir nokta olarak, 2017’den 2018’e kadar iki düşüş sinyali ve 2021’de ise tarihsel zirveden önce düşüş sinyali görüldü. Dolayısıyla bu metrik kombinasyonu etkili olmasına rağmen, on-chain verilerinin uzun vadeli yatırımcıların davranışlarına göre nasıl ayarlandığına bağlı olarak yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerinin görülme olasılığı vardır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!