Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Bitcoin’de Yeni Zirve Öncesi 40 Bin Doları İşaret Etti!

Deneyimli trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin’de (BTC) kritik destek ve direnç seviyelerine işaret etti.

Peter Brandt 14 Haziran tarihli sosyal medya paylaşımında Bitcoin analizine yer verdi. Analist, Bitcoin fiyatı için kısa vadeli bir düşüş ve ardından uzun vadeli bir yükseliş öngördü.

Paylaştığı grafikte Hump–Slump–Bumps–Dump ve Pump döngüsüne odaklanan analist, güncel duruma bakıldığında bir destek seviyesine olduğumuzu vurguladı.

Düşüş 40 bin dolara kadar derinleşse de geri dönüş olacak

Brandt, 65 bin dolardaki destek seviyesinin kırılması durumunda Bitcoin’in mevcut fiyat hareketlerinin önce 65.000 doların altına düşerek 60.000 dolara kadar gerileyebileceğini ve hatta 48.000 dolara kadar inebileceğini belirtti. Ancak bu düşüşün ardından güçlü bir toparlanma yaşanabileceğini vurguladı.

Öte yandan bu seviyenin tutulması durumunda güçlü bir yükseliş beklediğini ifade ederek yeni bir zirveye doğru keskin bir hareket gelebileceğini ima etti.

Brandt, tecrübeli yatırımcıların bu döngüsel hareketleri anladığını ve bu tür fiyat dalgalanmalarının boğa piyasasının sağlıklı kalması için önemli olduğunu söyledi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 67.000 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!