Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Kritik Viraj: 9,5 Milyar Dolarlık Hareketlilik İçin Son 1 Gün!

Dünyanın en büyük kripto para opsiyon borsası Deribit, bu hafta sonu tarihindeki en yüklü opsiyon sonlanmalarından birine tanıklık edecek.

Deribit kripto para türev borsasında bu hafta sonu 9,5 milyar dolarlık Bitcoin opsiyon sözleşmesi sona erecek. Bu durum, borsanın tarihindeki en büyük aylık opsiyon sözleşmesi sonlanmalarından biri olacak.

Opsiyon sözleşmelerinin yüksek bir kısmını temsil eden 3,9 milyar dolarlık sözleşme Bitcoin’in şu anki fiyatına göre karda. Kardaki yatırımcıların hareketlerinin piyasada ciddi volatiliteye yol açabileceği düşünülürken short (kısa) pozisyonların ağırlıkta olması da dikkat çekti.

Deribit’in Bitcoin opsiyon sözleşmelerinde açık pozisyon miktarı son zamanlarda oldukça arttı. Bu durumun, beraberinde yukarı yönlü daha fazla hareket getirebileceği işaret edildi.

Deribit Ticari Sorumlusu Luuk Strijers, borsada şu an 100.000 dolar ve üzeri sözleşmelerde 1,2 milyar dolarlık Bitcoin kavramsal pozisyon bulunduğunu belirtti. Bununla birlikte opsiyon sözleşmelerinin büyük bir kısmının 50.000 dolarlık “maksimum acı” fiyatına sahip olduğunu vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!