Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Milyon Dolar Bekleyen Ünlü CEO Gerekçelerini Bir Bir Sıraladı!

Pixelmatic’in CEO’su Samson Mow, Bitcoin’in (BTC) kısıtlı arzına kıyasla ETF’lerle birlikte artan talebi işaret etti.

Bitcoin destekçisi Samson Mow, 29 Ocak tarihli sosyal medya gönderisinde, spot Bitcoin borsa yatırım fonlarıyla birlikte gelen talep artışına dikkat çekti.

Geçtiğimiz süreçte kurumsal balina olarak MicroStrategy’nin aktif şekilde Bitcoin satın aldığını ve bu alımların BlackRock gibi finans devlerinin alım talebine kıyasla çok küçük olduğunu belirtti.

BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) fonunun yığın alımlarında günde 200 milyon dolar değerinde 4.700 BTC‘ye kadar ulaştığını işaret eden Mow, Fidelity’nin ise günde ortalama 175 milyon dolar değerinde 4.200 BTC‘lik toplu alımlar yaptığını öne çıkardı.

Sadece bu iki spot Bitcoin ETF’inin günde 9 binden fazla Bitcoin aldığını işaret ederek BlackRock ve Fidelity tarafından yaratılan talebin günlük arzın 10 katı olduğunu kaydetti. CEO, bir gün içerisinde ortalama 900 BTC üretildiğini hatırlatarak aradaki arz-talep farkına netlik kazandırdı.

Öte yandan mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanmasıyla birlikte talebin günlük arzında 20 katına çıkacağına dikkat çeken deneyimli isim, Bitcoin özelinde büyük bir arz kıtlığının ve beraberinde yükselişin sinyalini verdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!