Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Son 2 Ayın Zirvesi Geldi: Yatırımcı Aktivitesi Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin’de son 2 ayın zirvesi görülürken artan yatırımcı ilgisi heyecanlandırdı.

Bitcoin ağında yeni oluşturulan adres sayısı son 2 ayın zirvesine ulaştı. Ağdaki 7 günlük hareketli ortalama verisine göre 5 Temmuz Cuma günü 317.000’den fazla yeni adres kaydedildi. Bir önceki hafta ise sadece 263.000 yeni adres oluşturulmuştu.

Yatırımcıların son haftalarda gösterdiği yoğun ilgi, olası bir toparlanma için pozitif sinyal olarak yorumlandı. Özellikle Bitcoin fiyatı düşerken artan yeni cüzdan sayısı, düzeltmeleri alım fırsatına çeviren yatırımcıların harekete geçmiş olabileceği şeklinde analiz edildi.

Artan ilgi fiyata yansıyabilir

Bitcoin ağında oluşturulan yeni adres sayısı, bariz bir artan yatırımcı ilgisi olarak okundu. Bununla birlikte gelen yeni yatırımcı sayısına paralel olarak Bitcoin fiyatın bir toparlanma ve yükseliş öngörüldü.

Bununla birlikte Bitcoin ağında ödenen işlem ücreti Ethereum’un sadece üçte biri olarak kayıtlara geçti. Bitcoin ağında 7 gün içerisinde ödenen işlem ücreti 1 milyon dolar, Ethereum’da ise 3 milyon dolar oldu.

Yani Bitcoin ağındaki yeni adres sayısındaki artış, ağ içerisindeki işlem sayısının ve aktivitenin miktarını pek fazla etkilemedi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 58.600 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!