Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yatırımcıları Suskunlaşıyor: Fiyat Sıkıcı Bir Konsolidasyona Girebilir

Kripto para analiz firması IT Tech, Bitcoin’in güncel durumuna yakından bir bakış attı.

IT Tech tarafından 9 Temmuz günü yapılan X paylaşımda, Bitcoin analizine yer verildi. Sosyal medya trendleri ve bahsetmeler üzerinden yola çıkan firma, yükseliş yönlü söylemlerin son haftalarda belirgin bir şekilde azaldığını kaydetti.

Yatırımcıların yükseliş beklentisinin yaşanan son düşüşlerle birlikte sönmeye başladığını belirten analistler şu ifadelere yer verdi:

Yükseliş hissiyatının trend çizgisi zaman içinde kademeli bir düşüş gösteriyor. Bu, bazı ani yükselişlere rağmen yükselişe dair sözlerin genel hacminin azaldığını gösteriyor.

Bununla birlikte düşüş yönlü söylemlerin de sosyal medyada giderek daha az görüldüğünü fakat bu noktadaki azalmanın yükseliş yönlü söylemlere kıyasla daha yavaş ilerlediği kaydedildi.

Her iki tarafta sessizleşiyor

Hem yükseliş hem de düşüş bekleyenlerin seslerinin kısılmaya başlamasının piyasa için bir durağanlık ve konsolidasyon sürecine işaret ediyor olabileceği öngörüldü:

Her iki hissiyattaki düşüş eğilimi, önemli fiyat hareketlerinin ardından bir konsolidasyon dönemine veya azalan piyasa heyecanına işaret ediyor olabilir. Bitcoin pazarındaki gelecekteki potansiyel hareketleri daha iyi anlamak için bu eğilimleri diğer piyasa göstergeleriyle birlikte izlemek önemlidir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!