Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Nihayet Büyük Oyuncular ile Boğa Naraları: Tarihin En Büyük İkinci Çıkışı!

Son verilere göre BitMEX’ten çıkan 35.486 BTC’lik büyük miktar, Bitcoin fiyatının gelecekte artabileceğine işaret eden stratejik bir hareket olarak değerlendiriliyor.

On-chain veri ve analiz platformu CryptoQuant’ın bir yazarı yayınladığı gönderide, tarihsel olarak BitMEX’teki “Exchange Netflow” göstergesinin Bitcoin fiyat hareketleriyle güçlü bir korelasyon gösterdiğini söyledi.

Söz konusu göstergenin aşırı negatif olması durumunun büyük Bitcoin çıkışlarını işaret ettiği ve genellikle Bitcoin fiyatında artışa neden olduğu belirtiliyor. Paylaşıma göre son zamanlarda, -35.486 BTC’lik bir net akış gerçekleşti. Bu durumda BitMEX’in tarihinde ikinci en büyük Bitcoin çıkışını gösterdi.

Analist ayrıca şu ifadelere yer verdi:

BitMEX’ten büyük BTC çıkışları, büyük yatırımcıların depolama veya diğer platformlarda stratejik satışlar için varlıklarını geri çektiğini gösteriyor. Bu hamle, borsadaki ani satış baskısını azaltarak Bitcoin’in fiyatını dengeliyor veya potansiyel olarak artırıyor.

Genellikle birikim işareti olarak görülen bu büyük miktarda Bitcoin çıkışları, büyük yatırımcıların fiyatta yükseliş beklediği anlamına geliyor.

Analist ayrıca tarihsel olarak BitMEX’te gerçekleşen bu tür olayların Bitcoin’de fiyat artışını önceden haber veren bir sinyal olduğunu söyledi.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!