Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ve Donald Trump Kol Kola: Son Anketler Kimyanın Tuttuğunu Gösteriyor!

Donald Trump’ın Bitcoin (BTC) ve kripto para destekçiliği anket sonuçlarına da etki etmeye başladı.

Kripto para şirketi Paradigm sponsorluğunda Cumhuriyetçilere yönelik yapılan bir anket, Trump ve kripto paralar arasındaki bağı gözler önüne serdi.

Anket şirketi Echelon Insights tarafından derlenen verilere göre Trump’a oy vermeyi düşünmeyen kesimin %13’ü, eski başkanın kripto para yanlısı tutumundan sonra fikrini değiştirdi.

Katılımcılar fikir mi değiştiriyor?

Ankete katılanların %60’ı, hükümetin kripto işletmeleri için düzenlemeler yapması gerektiğine inandığını belirtti. Ayrıca Cumhuriyetçiler genel olarak günümüzün finansal sisteminin işleyişinden hoşlanmadığını kayıtlara geçirdi. %60’lık kesimin %28’ini genç, erkek ve beyaz olmayan gruplar oluşturdu.

Paradigm’in baş hukuk sorumlusu Katie Biber ve şirketin hükümet işleri sorumlusu Alex Grieve, anket üzerine şu ifadelerde bulundu:

Cumhuriyetçiler kriptonun çekiciliğini anlıyor ve açık ve öngörülebilir kurallar oluşturmak için kongre eylemini destekliyor.

Bununla birlikte ABD seçmeninin kripto para piyasasına karşı tavrı belirsizliğini korumaya devam etti. Bu yılın başında yayınlanan bir anket Cumhuriyetçilerin %36’sının kripto paralara olumlu baktığını gözler önüne sermişti.

Mayıs ayında Harris tarafından yayınlanan bir anket, bir avuç önemli eyaletteki seçmenlerin üçte birinden azının (%31) kriptoya olumlu baktığını ortaya koydu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!