Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Paralar ABD Seçiminin Kalbinde: Biden’a “Son Şans” Mektubu Geldi

Joe Biden ve Donald Trump arasındaki yarışta kripto paralar bir kez daha öne çıktı.

Teknoloji ticaret grubu Chamber of Progress, ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para konusunda tutumunu değiştirmek için hala “önemli bir fırsata” sahip olduğunu belirtti. Chamber of Progress, Biden’a kapsamlı kripto para düzenlemelerini desteklemesi çağrısında bulundu.

Chamber of Progress tarafından 9 Temmuz’da yayımlanan bir mektupta, Biden’ın Donald Trump’a karşı kripto para konusunda “hala kazanabileceği” ifade edildi. Donald Trump’ın bu alandaki belirsizlikten yararlanarak öne çıkmayı başardığı belirtildi.

Biden kripto paralara önem verirse kazanabilir

Chamber of Progress, “Eski Başkan Donald Trump, sizin kripto para konusundaki belirsizliğinizi kullanarak pozisyonunu değiştirdi ve sizi Amerikan teknolojik liderliğine ve ekonomik ilerlemeye karşı bir muhalif olarak tasvir etti,” dedi ve devam etti:

Trump kripto para konusunda son zamanlarda fikrini değiştirmiş olsa da, seçmenlerin çağrısını yaptığı düzenleyici netliği sağlama fırsatınız hala var.

Kripto paralar seçimin odağında yer alıyor

Bu savunuculuk grubu, kripto para ve blokzincir teknolojisinin 2024 seçimlerinde Biden ve Trump arasında ve eyalet ve yerel düzeydeki adaylar arasında faktör olabileceğini öne süren ilk grup değil. 8 Temmuz’da, Trump’ın gelini Lara’nın eşbaşkanı olduğu Cumhuriyetçi Ulusal Komite, kripto para ve Bitcoin madenciliğini desteklemeyi içeren bir politika platformu taslağını geçti.

Platform güncellemesinin Trump’ın olası adaylığı öncesindeki zamanlaması, eski ABD başkanının kampanyasının kripto odaklı seçmenleri çekmek için bir fırsat gördüğünü öne sürdü.  ABD başkanlık seçiöleri 5 Kasım’da yapılacak.

Kısa süre önce yapılan bir anket, Donald Trump’ın kripto paralara destek vererek rakiplerinden oy koparmayı başardığını gözler önüne sermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!