Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Trend Dönmüş Olabilir: Fiyat Alıştı, Ancak Bir Problem Var!

Son veriler, Bitcoin’in gelen satışlara karşı göğüs germeye başladığını belirtse de analist kar almaya çağırıyor. 

Almanya, ABD ve Mt. Gox’un satış baskısının ortasında 53.500 dolara kadar gerileyen Bitcoin, satışlardan artık o kadar da etkilenmiyor.

Bugün de 5.853 BTC’lik transferi sonrası yeniden Bitcoin taşıyan Almanya, fiyatta bir satış baskısına neden olmadı. Bu durumun da Bitcoin fiyatının artık gelecek satışlardan büyük ölçüde etkilenmeyeceğine işaret ediyor.

Söz konusu duruma paralel olarak BRN analisti Ventin Fournier, CoinDesk’e gönderdiği bir e-posta’da şu ifadelere yer verdi:

Piyasa, Mt. Gox ve Alman hükümetinden gelen çıkışlara daha fazla alışıyor gibi görünüyor. Spot Bitcoin ETF’leri artık güçlü girişler görüyor, bu da bir trendin tersine döndüğünün işaretlerini gösteriyor. Bu, birkaç gün önce vurguladığımız aşırı satım seviyesinin yatırımcılar tarafından bir fırsat olarak görülmesiyle destekleniyor.

Eylül ayına kadar ABD’den bir faiz indirimi beklentileri olmadığını belirten analist, perşembe günü enflasyon verilerinin olumlu geleceğini beklemeye devam ettiklerini söyledi.

ABD Merkez Bankası’nın (FED) ve ülkenin alacağı bir şahin tavrın fiyatlarda baskıya devam edebileceğini ifade eden analist, hafta sonuna doğru sarsıcı bir süreç olabileceğini bu nedenle kar alınması gerektiğini dile getirdi.

BRN analisti ayrıca makro açıdan görünümün gayet iyi olduğunu söyledi.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, 58.480 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!