Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Yatırımcılar 100 Bin Doları Hedefliyor: İşte Tahminler

Bitcoin (BTC) yatırımcıları, piyasadaki düşüşe rağmen fiyatın yeniden yükseleceğine inanıyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saat içerisinde yaklaşık %3 düştü ve 64.000 doların altına geriledi.

100 bin dolar hedefleniyor

Singapur merkezli yatırım firması QCP Capital’in analizine göre Bitcoin yatırımcıları, vadesi Aralık’ta dolacak sözleşmelerden 90.000-100.000 dolar kullanım fiyatlı alım opsiyonu almaya başladı.

Alım opsiyonları, yatırımcılara Bitcoin’i önceden belirlenmiş bir fiyattan gelecek bir tarihte satın alma hakkı tanıyor.

Deribit verilerine göre Haziran için en çok 65.000 dolar, 68.000 dolar ve 70.000 dolar opsiyonları alınıyor. Temmuz ve Aralık için ise sırasıyla 110.000 dolar ve 95.000 dolar opsiyonları tercih ediliyor.

Uzun vadede yükseliş bekleniyor

Kripto para yatırımcıları, Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç ay içerisinde yükselmesini bekliyor. Amberdata verilerine göre alım-satım opsiyonları arasındaki fark, uzun süredir pozitif bölgede.

Amberdata’ya göre bir, iki, üç ve altı aylık opsiyonlardaki alım-satım farkı pozitif durumda. Bu, alım opsiyonlarının satım opsiyonlarından daha ağır bastığı anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatının son günlerde madenci kaynaklı satış baskısı yüzünden düştüğü düşünülüyor. Ayrıca Alman hükümeti de yakın zamanda 425 milyon dolarlık Bitcoin transferi yaptı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!