Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Yükseliş Getiren Kurumsal Balina 3 Günde Borsalara 735 Milyon USDT Yatırdı!

Son dönemdeki transferleriyle dikkat çeken balina, Tether hazinesinden bir kez daha milyonlarca dolar değerinde USDT alarak bu varlıkları borsalara gönderdi.

Tether hazinesiyle yakın bir ilişkisi bulunan balina, bir kez daha milyonlarca USDT aldı. On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre 5 Ocak günü harekete geçen yatırımcı, Tether hazinesinden 735 milyon USDT çekti ve hepsini son 3 gün içerisinde borsalara transfer etti.

Söz konusu balina direkt olarak Tether hazinesinden alım yaptığı için bunun bir kurumsal yatırımcı olduğu düşünülüyor. Aynı cüzdan 20 Ekim tarihinde kripto para piyasasının büyük yükselişinden önce Tether hazinesinden yaptığı alımlarla dikkat çekmişti.

O tarihten bu yana Tether hazinesinden 2,55 milyar USDT çeken balina, bunların hepsini süreç içerisinde borsalara gönderdi. Balinanın alımlarına başladığı 20 Ekim tarihinden bu yana kripto para piyasası da kayda değer miktarda değer kazandı. Sadece Bitcoin o tarihten bu yana %50’den fazla artış yaşadı.

Kripto para piyasasındaki yükselişler ve spot Bitcoin ETF onayı beklentisi  Tether cephesine de olumlu yansıdı. Şirketin piyasa değeri 2023 yılında kayda değer oranda artış sergileyerek rekor seviyeye yükseldi. CoinGecko verilerine göre Tether’in halihazırda 93,5 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

Aynı balina son olarak 3 Ocak günü Tether hazinesinden 182 milyon USDT çekip borsalara göndermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!