Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Yükseliş Zamanı Geldi Mi: Santiment Fırsatı Açıkladı!

Bu hafta Bitcoin’in piyasada en düşük seviyedeki korku ve belirsizlik havası, potansiyel bir tersine dönüş için yüksek bir toparlanma fırsatını işaret ediyor.

Kripto analiz hesabı Santiment’in Twitter’dan paylaştığı verilere göre verilerine göre Bitcoin’in Twitter, Reddit, 4Chain, BitcoinTalk ve Telegram gibi platformlardaki duyarlılığı son 12 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Yapılan paylaşımda, Bitcoin’in son bir yılın en düşük seviyesindeki FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) senaryolarını sergilediği belirtildi. Yatırımcılar arasında baskın olan bu ayı piyasası algısı, genellikle çoğunluğu şaşırtacak bir şekilde bir toparlanma şansının zirvesinde olduğunu gösteriyor

Uzmanlara göre bu tür düşük duygusal tepkiler genellikle piyasanın zıt yönde hareket etmesine yol açmaktadır.

Santiment, Bitcoin’in fiyatı, bu negatif duygu ortamının birdenbire tersine çevirebileceğini düşünüyor. Özellikle büyük sosyal medya platformlarındaki bu ayı görünümü, Bitcoin’in potansiyel olarak güçlü bir toparlanma gösterebileceğini işaret ediyor.

Santiment tarafından yapılan başka bir paylaşımda “Tarihsel olarak çoğu geri dönüş, ortalama yatırımcının kriptodan umudunu kesmesinin hemen ardından gerçekleşir.” ifadelerine yer verilmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!