Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Önce Alım Fırsatı Verecek: Yüzde 400 Yükseliş Bekleniyor!

Kripto para analisti Dave the Wave, Bitcoin’de %400 yükseliş beklentisini paylaşırken 2 kritik noktaya odaklandı.

Dave the Wave yakın tarihli bir analizinde Bitcoin’e yer verdi. Yaşanan düşüşlerin sağlıklı bir düzeltme olarak kalacağına inanan analist, geçtiğimiz boğa döngülerinde de %40’a varan düzeltmeler görüldüğünü hatırlattı.

Analist, %400’lük yükselişten önce 40 bin dolar bandına düşebileceği ve bu düşüşün tarihi bir alım fırsatı doğurabileceğine yer vererek yatırımcıları bu 2 noktaya odaklanmaya çağırdı.

Bununla birlikte 0,38 Fibonacci seviyesine doğru bir düşüş daha görülebileceğini belirterek fiyatın 44 bin dolara çekilebileceğini vurguladı. Yine de bu kısa vadeli düşüşlerin uzun vadeli kazanımlar için fırsat doğuracağını kaydetti:

0,38 Fibonacci seviyesinin hemen kuzeyinde benzer bir %40’lık düşüş 44.000 doları görebilir. Bitcoin fiyatının trend çizgisine ve alım bölgesine dönmesi herkes için fırsat doğuracaktır.

Kısa vadeli acı uzun vadeli kazanç olabilir

Analizinin devamında bu fırsatın boğa piyasası için son ciddi alım bölgesine işaret ettiğini öne süren Dave the Wave, yatırımcıları uzun vadeli düşünmeye davet etti.

Bu kısa vadeli acı döngüsünün uzun vadeli kazanç için tek anahtar olduğunu yinelemekten çekinmedi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,1 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 57.000 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!