Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’deki Yükselişe Bu Katkıda Bulundu: Baskıyı Azalttılar

Bitcoin, piyasadaki satış baskısının azalmasıyla birlikte bu sabah 46 bin dolara yaklaştı.

Blockchain analiz platformu CryptoQuant’ın verilerine göre ABD’nin önde gelen Bitcoin madencileri, son dönemlerde satış baskısını artırmaya başlamışlardı.

Dünyanın en büyük madencilerinden Marathon Digital’in cüzdanındaki Bitcoinlerin miktarı, geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde düzenli şekilde azaldı.

CryptoQuant’ın bu haftaki raporuna göre ise madenciler, Kasım ve Aralık 2023’teki hareketliliğin ardından satış baskısını azaltmaya başladı. “Madencilerin günlük olarak sattığı miktar, Kasım-Aralık 2023’te 800’ün üstündeyken bu yıl şimdiye dek 300’ün altında oldu.” dendi.

“Bitcoin madencilerinden kaynaklı satış baskısı, günlük işlem ücretleri aralık ayındaki rekor seviyelere kıyasla %90 azalmış olsa da bu yılın başından beri düşük kaldı. İşlem ücretlerindeki bu güçlü düşüş, BRC-20 işlemlerinin azalmasıyla birlikte ağdaki hareketliliğin de azalmasıyla bağlantılı.”

CryptoQuant verilerine göre Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı, aralık ayında 731 bin ile rekor kırdı ancak günümüzde 278 bine geriledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!