Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’e Milyar Dolara Yakın Yatırım: Kurumsallardan 4 Altcoin’e Yine Alım Geldi!

Bitcoin (BTC) fiyatı 67 bin dolar üzerinde tutunmaya çalışırken kurumsal kripto para fonlarına 2. hafta da üst üste giriş oldu.

Coinshares tarafından paylaşılan verilerde, iki hafta önce 5 haftalık çıkış serisinin ardından 130 milyon dolar giriş gören kurumsal kripto para fonlarına 932 milyon dolarlık giriş olduğu belirtildi.

Spot Bitcoin ETF onayının ardından Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi yüksek seviyeye ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta Grayscale fonları bir haftayı ilk kez artıda kapatırken diğer ETF ihraççılarına olan ilgi de oldukça yüksekti.

Hong Kong’da 3 hafta önce işlem görmeye başlayan ETF’ler ilk haftaki kazancın yanına yaklaşamadı ve 82 milyon dolar çıkış yaşadı.

Kurumsal kripto para fonlarında geçtiğimiz haftalarda da olduğu gibi ilk sırada 942 milyon dolarlık giriş ile yine Bitcoin (BTC) yer aldı.

Öte yandan Ethereum’dan (ETH) 23,3 milyon dolar fon çıkışı oldu.

Altcoinlere yoğun talep

Kurumsal yatırımcılar Ethereum’dan kaçış yaparken Solana (SOL), Chainlink (LINK), Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) talep gördü.

Solana’ya 4,9 milyon dolarlık, Chainlink’e 3,7 milyon dolarlık, Cardano’ya 1,9 milyon dolarlık ve Litecoin’e ise 500 bin dolarlık dolarlık para girişi oldu.

Coinshares raporuna göre en çok giriş yapan ülke olarak ABD’li yatırımcılar, en çok çıkış yapan ülke olarak Hong Konglu yatırımcılar yer aldı. Bunların büyük kısmını spot Bitcoin ETF ihraççılarından giren ve çıkan miktarlar oluşturdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!